Jesienią i zimą próżno oczekiwać wysokich temperatur. Chłód daje się we znaki, a wraz z nim przesuszona skóra dłoni, które nie zawsze chowamy pod rękawiczkami. Kontakt z wiatrem, nierzadko śniegiem niekorzystnie wpływa na barierę ochronną skóry, osłabiając ją i niszcząc. Jak zatem zadbać o dłonie, aby zawsze cieszyły się dobrą kondycją?

Niezawodnym i jednym z najlepszych sposobów na suche dłonie jest sięgnięcie po naturalne produkty, a następnie przygotowanie, z ich udziałem, maseczek czy peelingów. Robiąc samodzielnie kosmetyki wiesz, jakie produkty zostały w nich zawarte i możesz dowolnie eksperymentować! Zobacz nasze propozycje z dodatkiem suplementu diety Yaast BEAUTY! To nowoczesny suplement diety o doskonałej jakości składników. Jego unikalna formuła została opracowana przez najlepszych technologów. Został stworzony na bazie drożdży Yarrowia lipolytica Novel Food zawierających selen i chrom. Yaast BEAUTY to suplement diety, który ma na celu wsparcie: skóry, włosów i paznokci, ochrony komórek oraz metabolizmu. Yaast BEAUTY jest naturalnym adaptogenem, który powstał z myślą o wsparciu organizmu, przywróceniu jego fizjologicznych mechanizmów, wzmacnianiu odporności na zmęczenie i stres.

Szybkie nawilżenie dłoni

Nikt z nas nie lubi uczucia wysuszenia skóry. Mamy jednak na to sposób! Niemal w minutę sprawisz, że Twoja skóra stanie się gładka i dobrze nawilżona. Mało tego – do sporządzenia „magicznego specyfiku” potrzebujesz jedynie dwóch składników: cukru i oliwy z oliwek.

Wystarczy, że do miseczki wrzucisz jedną łyżkę cukru i polejesz go oliwą z oliwek. Tak przyrządzoną miksturę nałóż na dłonie i masuj je przez pół minuty. Następnie delikatnie umyj dłonie ciepłą wodą i osusz je. Efekt zauważalny w mgnieniu oka!

Wykąp swoje dłonie

Kąpiel kojarzy nam się z długim relaksem po ciężkim dniu. A gdyby tak zapewnić swoim dłoniom taki relaks? Suche i zniszczone dłonie z pewnością Ci za to podziękują! Moczenie dłoni w odpowiednich naparach ziołowych doskonale wpłynie na nich nawilżenie, a także dodatkowo odżywi skórę. Możesz z łatwością przygotować kąpiel z nagietka. Wystarczy, że zalejesz wrzątkiem 5 łyżek nagietka, a po ostygnięciu dodasz zawartość 3 kapsułek Yaast BEAUTY i nałożysz miksturę na dłonie. Po upływie 10 minut delikatnie umyj i osusz dłonie. Nagietek jest bogatym źródłem witaminy C oraz karotenoidów, które doskonale wpływają na kondycję skóry – regenerują ją oraz pełnią ochronną funkcję.

Dobrą alternatywą jest przygotowanie wywaru z siemienia lnianego. Wystarczy zalać siemię lniane wodą, a następnie gotować przez 5 minut. Po ostygnięciu warto dodać do mikstury zawartość 3 kapsułek Yaast BEAUTY, a następnie moczyć dłonie ok 15-20 minut. Zimą taka kąpiel będzie zatem zbawienna!

Twoje dłonie Ci podziękują!

Zimą nasza skóra potrzebuje szczególnej uwagi – niskie temperatury, chłód, wiatr, kontakt ze śniegiem: te i inne czynniki mogą negatywnie wpłynąć na kondycję skóry dłoni, które mogą stać się szorstkie czy popękane, co nie jest przyjemnym uczuciem.

Warto pamiętać, że o dłonie musimy dbać także będąc w domu czy w pracy. Nie tylko na zewnątrz mamy kontakt z czynnikami mogącymi podrażnić dłonie. By móc je regenerować, potrzebują odpowiednich składników odżywczych oraz witamin, które powinniśmy dostarczać organizmowi. Mowa tutaj przede wszystkim o witaminie A i E, a także minerałach takich jak: magnez, selen czy cynk.

Prawidłowa pielęgnacja oraz odżywianie będą nieocenione – zarówno dla kondycji naszej skóry, jak i całego organizmu! Warto zatem przyjrzeć się swoim codziennym nawykom i wprowadzić te, o których ciągle zapominamy.