Zabiegi kosmetyczne, często kontynuowane niemal bez przerwy, skutkują wieloma nieestetycznymi pęknięciami, bruzdami i wyżłobieniami w płytce paznokcia. Równie niekorzystny wpływ mają na nią zła dieta, palenie papierosów i stres. Jak sami możemy zadbać o piękny wygląd i kondycję paznokci?

Kąpiele w oleju

Kąpiele w oleju to dość stary, ale niezwykle skuteczny sposób na piękne paznokcie. Wystarczy kilka kropel oleju w miseczce z ciepłą wodą i piętnastominutowa kąpiel. Najlepszym rozwiązaniem będzie olej z lnu lub rycynowy. Po kąpieli paznokcie dobrze jest nasmarować kremem natłuszczającym i zawinąć w waciki kosmetyczne, aby preparat dobrze się wchłonął.

Skrzyp

Do kupienia w każdej aptece i sklepie zielarskim. Choć smak ziół dla wielu staje się argumentem, aby zrezygnować z ich dobroczynnego działania, warto spróbować. Skrzyp parzony jest dużo lepiej przyswajany przez organizm, niż tabletki z jego znikomą zawartością.

Mycie plasterkiem cytryny

Raz w tygodniu wystarczy. Prosty zabieg do wykonania podczas wieczornego seansu filmowego. Nacieramy każdy paznokieć cytryną, jakbyśmy go polerowali. Nie wycieramy soku. Czekamy aż się wchłonie.

Dieta

Bogata w warzywa i owoce, kasze i białko to podstawa zdrowego wyglądu naszego paznokcia. Warto sięgnąć po sprawdzone suplementy diety zawierające naturalne składniki! Przykładem może być preparat Yaast BEAUTY! To produkt stworzony z myślą o kobietach, które w pędzie codziennych obowiązków chcą zadbać o siebie. Yaast BEAUTY to nowoczesny suplement diety o doskonałej jakości składników. Jego unikalna formuła została opracowana przez najlepszych technologów. Został stworzony na bazie drożdży Yarrowia lipolytica Novel Food zawierających selen i chrom. Forma kapsułek ułatwia przyjmowanie produktu, niezależnie od tego, gdzie w danym momencie jesteś.

Yaast BEAUTY to suplement diety, który ma na celu wsparcie: skóry, włosów i paznokci, ochrony komórek oraz metabolizmu. Yaast BEAUTY jest naturalnym adaptogenem, który powstał z myślą o wsparciu organizmu, przywracając jego fizjologiczne mechanizmy, wzmacniając odporność na zmęczenie i stres.

Produkt został wzbogacony o składniki wspierające samopoczucie oraz urodę:

  • Chrom – przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.
  • Selen – pomaga zachować zdrowe włosy, pomaga zachować zdrowe paznokcie, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
  • Biotyna – pomaga zachować zdrowe włosy, pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych, pomaga zachować zdrową skórę.
  • Ekstrakt z pestek winogron – wspiera błonę komórkową przed niszczącym działaniem wolnych rodników, pomaga utrzymać zdrowe naczynia krwionośne i integralność naczyń włosowatych.
  • Ekstrakt z cytryńca chińskiego – ma właściwości adaptogenne.

Piękne i zadbane paznokcie są naszą wizytówką! Warto o nie zadbać, by móc cieszyć się ich doskonałą kondycją i wyglądem przez długi czas.