Każdego dnia narażamy swoją skórę na działanie niekorzystnych dla niej bodźców. Otarcia, przesuszenia i nadwrażliwość to tylko niektóre z nich. Chcąc zachować jędrność, młodość i zdrowy wygląd naszej skóry nie możemy zapominać o jej pielęgnacji. Oto przepis na to, jak zregenerować przemęczoną skórę i przywrócić jej dawny blask.

Peelingi

Ten powszechnie znany i prosty sposób pozwala na pozbycie się martwego naskórka, zwiększając dopływ tlenu do głębszych partii skóry, a także ułatwiając wchłanianie się pożądanych związków na dalszych etapach pielęgnacji. Najpopularniejszą formą peelingu jest mechaniczne ścieranie przy pomocy domowych mieszanek i gotowych preparatów typu scrub (o grubych, intensywnie działających ziarnach i drobinkach) i gommage (w formie nakładanego kremu, który po zaschnięciu zostaje ścierany. Od niedawna panuje trend na peelingi typu peel-off, czyli kremu, który po zaschnięciu tworzy trwałą maskę, odrywaną od ciała jako jedna płachta. Oprócz peelingów mechanicznych możemy wymienić wiele innych, mniej popularnych metod. Choć nie wszystkie możemy wykonać w domowym zaciszu, to istnieje wiele gabinetów kosmetycznych oferujących tego typu zabiegi, są to peelingi:

  • chemiczne – wnikające głęboko w warstwy skóry mieszanki kwasów i innych substancji, zalecane do stosowania wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Głębokie peelingi tego rodzaju znacząco spłycają zmarszczki oraz blizny, co pokazuje jak intensywny dla naszej skóry jest to zabieg. Po peelingu chemicznym skóra potrzebuje kilku dni na regenerację.
  • enzymatyczne – mieszanka stworzona z wyciągów roślinnych i owocowych, oczyszczająca skórę bez potrzeby jej pocierania. Jest to zabieg, który bezpiecznie możemy wykonać w domowym zaciszu, szczególnie polecany dla osób o skórze wrażliwej i naczynkowej.
  • fizyczne – specjalistyczny rodzaj peelingu opierający się na działaniu światła lasera lub krioterapii ciekłym azotem. Jego działanie pobudza produkcję kolagenu, który zapewnia naszej skórze elastyczność oraz normalizuje poziom melaniny zapobiegając przebarwieniom.

Suplementacja

Zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze ma niebagatelny wpływ na poprawę jakości naszego życia, ale i wyglądu skóry. Dobrym rozwiązaniem jest również dodatkowa suplementacja. Suplement diety Yaast BEAUTY został stworzony z myślą o kobietach, które w pędzie codziennych obowiązków chcą zadbać o siebie. Yaast BEAUTY to nowoczesny suplement diety o doskonałej jakości składników. Jego unikalna formuła została opracowana przez najlepszych technologów. Został stworzony na bazie drożdży Yarrowia lipolytica Novel Food zawierających selen i chrom. Forma kapsułek ułatwia przyjmowanie produktu, niezależnie od tego, gdzie w danym momencie jesteś. Yaast BEAUTY to suplement diety, który ma na celu wsparcie skóry, włosów i paznokci, a także ochronę komórek oraz prawidłowy metabolizm. Yaast BEAUTY jest naturalnym adaptogenem, który powstał z myślą o wsparciu organizmu, przywróceniu jego fizjologicznych mechanizmów, wzmacnianiu odporności na zmęczenie i stres.

Pielęgnacja

Najważniejszym krokiem w celu zachowania zdrowej, gładkiej i młodej skóry jest jej codzienna pielęgnacja. Aby w pełni zaspokoić potrzeby naszej skóry powinna być ona kilkufazowa:

  • demakijaż – to najważniejszy element dla naszej skóry, bowiem zalegające w porach resztki makijażu zapychają ją, uniemożliwiając odpowiednią wymianę tlenu i wody. Środek do demakijażu powinien być dobrany odpowiednio do typu skóry, odpowiednio nawilżając ją lub zapobiegając produkcji łoju.
  • tonizacja – stosowanie tonika pomaga przywrócić naszej skórze równowagę pH, głęboko oczyszcza pory a także zwęża je, chroniąc przed osadzającym się kurzem i pyłem z powietrza.
  • nawilżanie – niezależnie od typu skóry, każda wymaga nawilżania, ponieważ przyspiesza to czas jej regeneracji oraz zapobiega wysuszaniu. Przy wyborze kremów nawilżających również należy zwrócić uwagę na to, aby był on dopasowany do naszych potrzeb. Krem powinien być nakładany zarówno wieczorem, jak i przed nałożeniem makijażu, w celu zapewnienia maksymalnej ochrony.

Nasza skóra codziennie wystawiana jest na wiele prób, przez co może być osłabiona. Chrońmy ją i wspomagajmy!