Męska skóra ma zupełnie inną strukturę niż skóra kobiet, dlatego też, chcąc o nią zadbać, musimy sięgać po odpowiednie kosmetyki. W męskiej kosmetyczce zatem nie może zabraknąć żelu oczyszczającego do twarzy, kremu nawilżającego, pianki lub żelu do golenia, a także suplementów wspierających kondycję skóry.

Męska skóra twarzy jest gruba i dość mocna. Dzieje się tak za sprawą zwiększonej ilości zrogowaciałych komórek. To z tego powodu skóra zazwyczaj jest szorstka w dotyku. Nie jest to jednak wadą – męska skóra jest znacznie bardziej odporna na zranienia, ponadto pojawienie się zmarszczek występuje znacznie później.

Pielęgnacja męskiej cery

Wielu panów traktuje swoją cerę po macoszemu, nie wykonując żadnych zabiegów, co niestety jest błędem. Cera mężczyzn podatna jest na codzienne golenie i podrażnienia z nim związane, zmienne warunki atmosferyczne czy nadmierną ilość słońca. Sprawy nie ułatwia stres i praca fizyczna. Aby zatem utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji zaleca się codzienną pielęgnację oraz dobór kosmetyków dedykowanych mężczyznom.

U mężczyzn najłatwiej o podrażnienia po goleniu – to dość częsty problem, z którym boryka się większość panów. Podobnie jak z wrastającymi włoskami, mogącymi powodować stany zapalne – nieleczone mogą prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Warto zatem sięgnąć po oczyszczające produkty, które przyspieszą dodatkowo proces gojenia się ran. Podczas porannej toalety mężczyźni powinni przemywać twarz płynem micelarnym lub żelem oczyszczającym. Należy jednak zwrócić uwagę na skład produktu, by dodatkowo nie przesuszyć skóry. Dobrze sprawdzi się również zwykły krem nawilżający – w tym przypadku istotne, by posiadał składniki ochrony przed promieniowaniem UV.

Kosmetyki, jakie stosowane są do golenia i po goleniu nie powinny zawierać alkoholu, ponieważ podrażnia on skórę, zmieniając jej naturalny odczyn pH. Zamiast tego lepszym rozwiązaniem są składniki, które zmiękczają skórę, takie jak glicerol.

W przypadku mężczyzn dobrze sprawdzi się również peeling – zabieg peelingowania powinniśmy wykonywać 2 razy w tygodniu. Szczególnie zalecany jest w przypadku wrastających włosków. Peeling złuszczy martwy naskórek, ale i pomoże wrastającym włoskom.

Wewnętrzne wsparcie

Na skórę twarzy najlepiej działać nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz – stosując odpowiednią suplementację. Idealnym produktem będzie Yaast MEN – to nowoczesny suplement diety o doskonałej jakości składników. Jego unikalna formuła została opracowana przez najlepszych technologów. Został stworzony na bazie drożdży Yarrowia lipolytica Novel Food zawierających selen i chrom. Yaast MEN ma na celu poprawę metabolizmu, odporności, włosów, paznokci, płodności, witalności i koncentracji.

Męska skóra twarzy potrzebuje dużej uwagi. Pomimo tego, że jest grubsza, to i tak podatna jest na wiele niesprzyjających czynników. Męska cera może się przesuszać lub przetłuszczać, co w dalszej konsekwencji może prowadzić do uporczywych problemów skórnych. Warto zatem włączyć codzienną pielęgnację skóry do swojego rozkładu dnia!