Cellulit – zmora większości kobiet. Nielubiana pomarańczowa skórka pojawia się zazwyczaj na udach, pośladkach, brzuchu, a nawet ramionach. Walka z cellulitem nie jest prosta, a siedzący tryb życia nie ułatwia zadania, podobnie jak zamiłowanie do niezdrowych przekąsek. Istnieją jednak sposoby na redukcję cellulitu, a co najważniejsze – sposoby te są proste i doskonale wpłyną na poprawę wyglądu skóry!

To, co jesz na znaczenie!

Zmiana diety ma szczególny wpływ na poprawę jakości i wyglądu skóry. Zauważalne zmiany widoczne są już po dwóch, trzech miesiącach od wykluczenia niezdrowej żywności, czyli fast foodów, chipsów, słodyczy. Najważniejszym czynnikiem jest odpowiedni bilans posiłków – szczególną uwagę należy zwrócić na ilość dostarczanego białka. W jadłospisie nie może zabraknąć odpowiedniej ilości zdrowych tłuszczów, które można znaleźć w rybach, orzechach czy jajkach. Nie można zapomnieć też o węglowodanach, których źródło można znaleźć w kaszy, ryżu, warzywach strączkowych, a także w owocach.

Dobrym rozwiązaniem jest również dodatkowa suplementacja. Suplement diety od producenta Skotan Pharma – Yaast BEAUTY został stworzony z myślą o kobietach, które w pędzie codziennych obowiązków chcą zadbać o siebie. Yaast BEAUTY to nowoczesny suplement diety o doskonałej jakości składników. Jego unikalna formuła została opracowana przez najlepszych technologów. Został stworzony na bazie drożdży Yarrowia lipolytica Novel Food zawierających selen i chrom. Forma kapsułek ułatwia przyjmowanie produktu, niezależnie od tego, gdzie w danym momencie jesteś. Yaast BEAUTY to suplement diety, który ma na celu wsparcie: skóry, włosów i paznokci, ochrony komórek oraz metabolizmu. Yaast BEAUTY jest naturalnym adaptogenem, który powstał z myślą o wsparciu organizmu, przywróceniu jego fizjologicznych mechanizmów, wzmacnianiu odporności na zmęczenie i stres.

Z treningiem za pan brat!

Nie bój się treningu z obciążeniem! Panie, zaczynające treningi z obciążeniem, często myślą, że ich mięśnie rozrosną się, a sylwetka nie będzie taka, o jakiej marzą. Zapominamy jednak, że zbudowanie dużej ilości tkanki mięśniowej zazwyczaj odbywa się przy pomocy dodatkowej suplementacji. Dlatego też ćwiczenia siłowe są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy, aby nasz skóra była jędrna i pozbawiona niedoskonałości.

Peeling

Z celullitem należy walczyć od wewnątrz jak i z zewnątrz, zatem śmiało można wypróbować wszelkiego rodzaju peelingi. Peeling pozwala na pozbycie się martwych i uszkodzonych komórek poprawiając tym samym krążenie. Dodatkowym plusem takiej kuracji jest przyspieszenie usuwania toksyn oraz komórek tłuszczowych. Takie peelingi można zrobić samemu w domu – bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy. Dobrym pomysłem jest peeling kawowy. Jak go zrobić? Potrzebujesz fusów pozostałych po zaparzeniu kawy, olejku kokosowego oraz alg, które można znaleźć w aptekach. Następnie należy połączyć wszystkie składniki i używać jak zwykłego peelingu. Do powstałego produktu można dodać zawartość 3 kapsułek Yaast BEAUTY, które pomogą w dodatkowym odżywieniu skóry.

Walka z cellulitem jest procesem długofalowym, jednak możliwym do osiągniecia. Wystarczy pamiętać o zdrowej diecie, aktywności fizycznej oraz właściwej pielęgnacji skóry, a efekty zaczną być szybko zauważalne!