Pogoda za oknem nie rozpieszcza – wiatr, chłód, nierzadko siarczysty mróz. Przebywając na zewnątrz szybko szukamy schronienia. Wchodzimy do nagrzanych pomieszczeń, gdzie temperatura jest kilkukrotnie wyższa. Może nie od razu, ale po jakimś czasie zauważamy, że nasza skóra staje się przesuszona, podrażniona, mogą też pojawić się zaczerwienienia.

Codzienne zewnętrzne zabiegi to nie wszystko, warto zadbać o swoją skórę także od środka!

Woda

Podstawowe „paliwo” wszystkich procesów życiowych. Bez niej stosowanie nawet najlepszych balsamów i kremów nie da oczekiwanego efektu. Zaczynajmy dzień od szklanki wody, potem niech towarzyszy nam, stojąc na biurku w pracy, na sypialnianym stoliku i w salonie. Jeśli nie przepadamy za smakiem „czystej” wody, dodajmy plaster pomarańczy, kilka listków mięty lub cytrynę. Przyjmuje się, że aby się nie odwodnić, powinniśmy spożywać 30 ml na 1 kg ciała, a zatem od 1,5 do 3,5 l dziennie. Dzięki temu nasza skóra pozostaje nawilżona od środka.

Awokado

Ten niepozorny owoc kryje w sobie olbrzymią moc. Jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega 9, wapnia, potasu, magnezu, a także witaminy C i E. Awokado jest także doskonałym antyoksydantem, przez co staje się idealny dla naszej skóry! Dzięki swojej uniwersalności owoc ten można dodać do wielu potraw, ale i do maseczek domowej roboty.

Suplementy diety

Niekiedy trudno jest dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze z codzienną dietą. Właśnie dlatego warto sięgać po sprawdzone suplementy, które odżywią nie tylko skórę, ale i wesprą prawidłowe funkcjonowanie organizmu! Yaast BEAUTY to produkt stworzony z myślą o kobietach, które w pędzie codziennych obowiązków chcą zadbać o siebie. To nowoczesny suplement diety o doskonałej jakości składników. Jego unikalna formuła została opracowana przez najlepszych technologów. Został stworzony na bazie drożdży Yarrowia lipolytica Novel Food zawierających selen i chrom. Yaast BEAUTY  ma na celu wsparcie skóry, włosów i paznokci, a także ochronę komórek oraz prawidłowy metabolizm. To naturalny adaptogen, który powstał z myślą o wsparciu organizmu, przywróceniu jego fizjologicznych mechanizmów i wzmacnianiu odporności.

Produkt został wzbogacony o składniki wspierające samopoczucie oraz urodę:

  • Chrom – przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.
  • Selen – pomaga zachować zdrowe włosy i paznokcie, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
  • Biotyna – pomaga zachować zdrowe włosy i skórę oraz błony śluzowe.
  • Ekstrakt z pestek winogron – wspiera błonę komórkową przed niszczącym działaniem wolnych rodników, pomaga utrzymać zdrowe naczynia krwionośne i integralność naczyń włosowatych.
  • Ekstrakt z cytryńca chińskiego – ma właściwości adaptogenne.

Wyśpij się!

Sen to jeden ze sprzymierzeńców naszej skóry, co warto mieć na uwadze. Podczas snu możliwa jest regeneracja organizmu, co przyczynia się do jego sprawniejszego funkcjonowania. Zyskuje również nasza skóra, mogąca wówczas odpocząć. Właśnie dlatego powinniśmy się wysypiać, pozwalając sobie tym samym na regenerację.

Sezon grzewczy nie jest zbyt łaskawy dla naszej skóry. Pamiętając jednak o prawidłowej pielęgnacji i diecie nie będzie nam straszny!